Her zaman bu sayfayı yazmakta zorlandım. İnsanın kendi hakkında yazması belki de en zor şey. Yine de genel bir bilgi vermesi için bu sayfalara ihtiyaç var. Ne de olsa kişisel bir blog sayfası hazırlıyorum. O zaman başlayalım.

Kendimi bildim bileli bilgisayarlara karşı büyük bir ilgim vardı. 2003 yılında Doğuş Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okumaya başladım, 2009’da mezun oldum. 2011’de ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA programına başladım ancak bunu yarım bıraktım. Eğitim hayatım bu kadar, çok önemli de değil bana göre.

İlk web sitemi 1999 yılında yayına almıştım. Sonrasında birçok websitesi yayınladım, kimisinin ömrü uzun kimisinin ise kısa oldu. 2007 yılında alialtugkoca.com altında ilk blogumu yazmaya başladım. Blog yazmanın popüler olduğu dönem içerisinde Türkiye’deki öne çıkan bloglarından biri olmayı başarmıştı. Sonrasında ise iş hayatına girmemle birlikte burada içerik üretmekte zorlandım ve birkaç yıl sonra hostingimin hacklenmesi sonucu tüm yazılarımı kaybettim. Şimdi 2023 yılında ise bloguma baştan başlıyorum, ne kadar sık yazabilirim bilmeden.

Hayatımın ilk ve son iş görüşmesini Arda Kutsal ile yaptım ve sanırım bundan sonra da başkası olmayacak. 2008 yılının Ekim ayında Webrazzi’de yazılım uzmanı / yazar olarak işe başladım. Sonrasında ürün geliştirmenin yanında Webrazzi’nin editörlüğünü sürdürdüm. Webrazzi’nin etkinlik alanına yönelmesiyle birlikte farklı görevlerde bulunarak, harika bir 15 yıl geçirdim. Türkiye girişimcilik ekosisteminin Webrazzi ile birlikte büyümesiyle yüzden fazla konferans ve büyük etkinlikler düzenledik, yeni ürünler geliştirdik. İki kişi olarak 60 metre karelik küçük ofisimizde başladığımız Webrazzi, Türkiye ile birlikte Avrupa’da da operasyonu olan bir medya devine dönüştü.

2023 yılına başladığımızda aklımda Webrazzi’den ayrılmak yoktu. Ancak sanırım yılların verdiği birikmişlik beni bu ayrılığa sürükledi. 15 yıl bir şirkette çalışınca marka sizin bir parçanız oluyor. Markanın büyümesiyle birlikte sorumluluklarınız da aynı oranda artıyor. Tabi bir de ülkemizde kolay ve amansızca yapılan medya eleştirisi de geçen uzun sürede canınızı sıkan bir başka faktör oluyor. Belki de ben fazla kafaya taktım çok da önemli değildi.

Bugün ise yeniden başlıyorum. Detayları henüz net değil, burayı yakında güncelleyeceğim. Şimdilik bu kadar sağlıcakla kalın.