Half-Life Yeniden Modelleniyor!

Ömrü hayatımda en çok sevdiğim, oynarken en çok zevk aldığım oyundur Half- Life. 1999′da daha bilgisayarımda bende gençken saatlerce tekrar tekrar oynadığım, amatörlüğümle birlikte FPSleri yeni yeni tattığım oyundu Half- Life. Benim için anlamı bu şekilde büyüktür.

İnanır mısınız o ilk bölümde deneyi patlatana kadar canım çıkmıştı, doktorlarla konuş konuş nereye gideceğimi bilemeden Black Mesa’da gezinip durmuştum. Çok rahatsız edici bir o kadar da eğlenceliydi.Daha sonra gelen oyunlarda benim için çok eğlenceliydi. Half-Life 2 ise beni öncekiler kadar eğlendiremedi. Belki de benim artık çok oyun oynadığım için bazı tepkileri kaybettiğimden ötürüdür. Yinede oyunun başında uykusuz bi kaç gün geçirmiş dersleri mersleri ne varsa asmıştım. Şimdi habere geçelim.

Black Mesa isimli ne olduğu belli olmayan bir grup tarafından ilk Half-Life oyunu source motoruyla yeniden modelleniyormuş. Yapılan iş sadece grafikleri parlatmak soruce motorunu yüklemek değil. Sağa sola yeni bir kaç objeler eklemek, dostları ve düşmanları yeniden modellemekte işin içinde. Bunların dışında bir değişiklik yapılmayacakmış. Haritalar, düşmanların karşılama şekilleri falan bildiğimiz eski şekilde olacak. ilk görüntüler beni benden alıp tekrar oynadığım zamana götürdü.

İnşallah oyun bir an önce yenilenirde uzun zamandan sonra tekrar sevdiğim bu oyunu oynayabilir. Arkasından da Opposing Force ve o diğer Black Mesa güvenlik görevlisini canlandırdığımız oyun da aynı şekilde yenilenir. bekliyoruz efendim.

Similar Posts