Nerelerdeydim?

Bu kendime de sorduğum bir soruydu nerelerdeydim? Bu sorunun cevabını ve bahanelerimi anlatacağım ama gerçek nedeni önce anlatmak istiyorum. Sürekli kurduğum devrik cümleler gibi birkez daha tersten başlamak istiyorum.

Aslında buralardaydım. Tüm gün internette Twitter, Friendfeed, bloglardaydım. Ama nedense geçen ay kendi bloguma yazacak bişey bulamadım, konsantre olamadım bir türlü yazamadım. Yazmak içinde başına oturmadım açıkçası. Bir türlü olmadı. Son bir iki aydır Türk blogosfersinde benimle aynı hisleri paylaşan çok blogcu olduğunu da biliyorum. Nedense içerik üretmez olduk. Yok olduğum O günler bitti artık geri döndüm. Kişisel blogumdan nasıl gidip geri dönüyorsam.

Bilmeyenler olacaktır tabi ki haber vereyim. Kendi blogumu aksattığım dönemde Webrazzi’deydim. Orada yazarlığa başladım evet kendi blogumu Webrazzi ile aldattım itiraf ediyorum :) . 28 Ekimden itibaren Webrazzi’de yazarlığa başladım.  Bilenlerin çoğunlukta olacağı gibi Webrazzi Türkiye’nin bir numaralı Web 2.0 blogu. Webrazzi Kariyerden başvuru yapmıştım ve Arda Kutsal’la görüştükten sonra kabul edildim. Şu güne kadar 15 yazı yazdım. Son ayda bloguma 2 yazı atmamın sebebi bu mudur yoksa amanın :)

Bu resim facebooktan alınmıştır. Evet facebook bana amanın dedi :)

Webrazzide yazarlığın dışında yazılım işlerinede ufaktan başladım. Tüm gün Crenvo’nun ofisinde çalışıyorum. Bu bitmeyen üniversitemin tatil dönemini çok sevdiğim bir yerde çalışarak geçiriyorum. Sanırım bunun heyecanıyla blogu hepten salladım. Aslında blog yazmak benim için daha çok keyfine yapılan bir eğlenceydi. Boş zamanı pek bol olan bi adamın boş zamanının hiçte verimli değerlendirmeyerek ortaya çıkardığı azcık içerikti. Ama burada yaptıklarım çok taktir gördü diyebilirim. bir çok insanla tanıştım konuştum. Sonunda ise gittim Webrazzide blog yazarı oldum. LinkedIn profilimde iş olarak Webrazi yazdım gerçek mi sanal mı oldu şimdi bu iş bilemiyorum :)

Peki kendi bloguma ne olacak burayı toptan bırakacak mıyım?

Tabi ki hayır ama burası baya baya değişecek.  Web 2.0 konulu yazılarımı Webrazzi’ye kaydırdım. Site tanıtımları kendi değerlendirmelerim falan artık burada bulamayacaksınız adres webrazzi.com’dur.

Bu sayfalarda ağırlıklı olarak web yazılımcığı üzerine makaleler yayınlıyor olacağım. Odak noktayı orası olarak belirleyedim. Bunun yanında hayatımdan hiçbir zaman koparamadığım sinema ve dizilerden de ara ara bahsedeceğim. Ne yazık ki artık diğer konularda pek bir yazı yazmayacağım burada. Geyik yapmak için diğer sosyal ortamları tercih edeceğim.

Tasarım olarakta aklımda bir kaç fikir var. Tema değişimin arkasından üzerinde oynamalarla özgün bir hal alacak blog. Link yapısı falan hepsinin hakkından gelecem. Benim için sıfırdan başlamak gibi bişey olacak tabi eski yazdıklarımı silmeyeceğim ama hepsinin adresi değişecek. Zaten Google’un PR derdinden de kurtulmuşum 0’landı sebebi de yok, peşine de düşmedim bana ne, ne yaparsa yapsın google amcam.

Tabi ki bunlar sadece aklımdakiler ne kadarını hayata geçiririm bilmek zor.Şİmdilik tek söyleyebileceğim artık buralarda eskisinden de çok yazacağım. Belki daha kısa ama daha değerli yazılarla.

Hadi bakalım.

Similar Posts