Daha da izlemem Kurtlar Vadisi

Kurtlar Vadisini ilk bölümünden itibaren ilgiyle izliyorum. Hatta bir dönem dizinin en iyi olduğu zamanlarda arkadaşlarımın telefonlarını çaldırırdım dizi tam başlarken. Ancak Pusu ile birlikte dizi öyle bir hal aldı ki yeni bölümleri izlemek neredeyse işkence haline geldi.

Kurtlar Vadisi dizisi Kurtlar Vadisi operasyonuyla birlikte bitmişti ki o zaman dahi son bölümler iyi değildi. Zoraki Suriye’ye gitmeler, dünya starıda olsa diziyle alakasız oyuncuların sırf yapımcıların ego tatmini için diziye sokulmaları falan dizinin ipini o zaman çekmişti. Ne yazık ki yapımcılar doymadılar ve Pusu fiyaskosu çekildi. Pusu başta güzel başlasada şimdilerde özellikle bu sezon hepten zorlama bir dizi haline geldi. Buna dizi yönetmenin sürekli değişmesi ve dizinin şimdiki yönetmeni Zeynep Günay Tan’ın çok başarısız bölümler çıkartmasıda eklenince diziden benim gibi pek çok vadi izleyicisini soğuttu.

Beni bu yazıyı yazmaya iten sebep ise bu akşam ki dizideki abukluklar oldu. Sanal reklam saçmalığını hayatımıza sokan Kurtlar Vadisi, artık dizi içinden kendi şarkıcılarınında reklamlarını yapmaya başladı. İskender’in kızı olan şarkıcı hatuna yeni albüm hazırlanıyor belli ki kıza bir çıkış noktası yaratıyorlar. Hele o kızın ilk yürüyüş sahnesi yok mu bir yerden bir yazı pörtleyecek de reklam olduğu ilan edilecek diye çok bekledim ama ne yazık ki olmadı. Dizinin içinde mor fuları rüzgardan uçan bir hatunun ne işi var. Kurtlar Vadisi’nin yaratıcı ekibi hepten uçtu böyle bişey olmaz bas bas bağırdılar alın size star diye. Sondaki sahnelerde de karga sesli kızımızın (şu andaki duygularla kızın sesi Zeki Müren’e yakın olsada farketmez) Şebnem Ferah’ın iki şarkısını katlederken seyrettik. Keman çalarak şarkı söylemenin modasının bir 2-3 yıl öncede kaldığını da biri söylesin şunlara.

Bakın ünlü olcam ben çok ünlü olcam kurtlar vadisinde de çıktım mı işlem tamamdır.

Pana film Muro filmiyle artık beceriksizlerden oluştuğunu ispat etmişti. Kurtlar Vadisi ilede hepten dibe iniyorlar. Dizinin kurtulması için neler lazım. ilk önce doğru düzgün bir senaryo ekibi lazım. Bu senaryo ekibinin diziyi bir yere oturtturması lazım. Öyle ki şu anda dizinin bir rotası yok rüzgardaki yaprak gibi sallanıyor. Konu bütünlüğünden hepten uzaklaşıldı. Yönetmen ve sahne seçimleri desen içler acısı bir durumdalar, Adanalı’daki saçma sapan slow motion yürüme sahnelerini bol bol kurtlar vadisinde de görüyoruz. Alakalı alakasız yerlerde Polat manken gibi kırıta kırıta yürüyor. Peki Memati’nin silahları davlumbazdan çıkarma sahnesine ne demeli bu kadar yıldır Kurtlar vadisi izleyicisiyim, bu dizinin konseptinde bu çeşit sahneler yok arkadaşlar. Kafanızdan sahne uyduruyorsunuz.

Ben tamirci Hasan ustanın çırağı memati, sizin davlumbazdan patlama çatlama sesleri geliyomuş abla bi bakayım.

Bana kalırsa Pana film para vermemek için Kurtlar Vadisinin bütün eski kadrosunu kovdu. Yerlerine ise tanıdıklarının sözde genç yeteneklerini koydu. Zaten dizi başlarkende karakterler oyunculardan değil eş dost akrabadan seçildiği için aslında yadırgamamak lazım.

Son söz olarak, Pana film Kurtlar Vadisini tüketmiştir. Dizinin bu saatten sonra izlenecek hiçbir tarafı kalmadı. Benim gibi eski fanatikler ise sadece dizinin sonunu izlemek için veya yarım iş bırakmamak koleksiyonu tamamlamak için izliyorlar. Kurtlar Vadisi bu saatten sonra düzelmez, Pana film diğer yaptığı projelerde de başarısız oldu. Yeni bir diziyi planlasınlar ve yönetmen olarakta gerçek bir yönetmenle anlaşsınlar.  Yoksa Pana film ellerindeki tek değer olan Kurtlar Vadisi’ni tamamen değersiz hale getirmekle kalmayıp başarısız projelerle kendini yok ederek televizyonlarımızdan silinecek.

Similar Posts