e-fikrim tohuma kalktı : etohum

Mayısta e-fikrim yarışması toplantısına gitmiştim ve izlenimlerimi aktarmıştım.İtüdeki o yarışmayı düzenleyen Burak Büyükdemir ,Türk internet şirketlerinin birçoğunun desteğinide alarak yeni bir projeye imza atmış etohum.

Projenin temel amacı ,internet projesi olan veya daha fikir aşamasında olanlarla sektörün önde gelenlerini buluşturarak bir nevi koçluk yaptırarak yenilerin başarısını sağlamak. etohum başvuruları ağustos ayında başlayacak, başvuruda sizden direk fikriniz istenmeyeceği için aman fikrim çalınır mı o olur mu bu olur mu gibi endişelere gerek yok,zaten bu insanlar hali hazırda iyi yerde olan ve sektörün dahada gelişmesini istedikleri için bu işlerle uğraşıyorlar.Destek olan insanlara bakacak olursak hemen hepsini şu ana kadar katıldığım internet girişimciliği toplantılarında gördüm, ya sponsor olarak ya konuşmacı olarak.

Webrazzi meetupda da gördüm ki bu sektörün potansiyelinin herkes farkında ve kim ne kadar geliştirirse elbet, dönüp dolaşıp kendilerine de faydasının bulunacağının bilincindeler.Bu yüzden fikrim var ama nasıl yaparım diyenlerin bence kaçırmaması gereken bir fırsat etohum.

Başvuranlar arasında fikri değerli bulunanlar ve seçilenler şubat ayında 1 haftalık eğitime alınacaklar ve nedir ne değildir öğrenecekler.Tabi bu arada geçen zaman zarfında bir çok etkinlik ve toplantılar olacak.Detaylı bilgiyi sitenin etkinlik programı sayfasında bulabilirsiniz.

Bunun ardından iş planlarının hazırlanmasına yardımcı olunacak.Bu yakınlık konusunda fikre ve proje sahibini görüp ortaklıklar ve yatırım imkanları söz konusu olacak.Ne yazık ki bu işte yatırım işin sürdürülebilmesi ve bir yere gelmesi için çok önemli bu yüzden, iyi bir fikir ve iş planı bu kadar yatırımcının gözetiminde elbet başarılı olacaktır diye düşünüyorum.

internet şirketlerimizin potansiyeline ulaşabilmesi için uğraşan herkese teşekkürler.

etohum başvuruları 15 Ağustosta başlayacak, katılmayı düşünenler kendilerini hazırlasalar iyi ederler.

Similar Posts