Facebook Uygulama Geliştiricilerini Finanse Ediyor

Facebook’ta uygulama geliştirme konusuyla ilgileniyorum. Bir kaç dönem projesi yapsamda daha elle tutulur bi projeye başlayamadım. Tamamen üzerine yapışacağım bi fikrim yok. Neyse efendim bugün Facebooktan mesaj geldi. Aşağıda yayınlıyorum. Anladığım kadarıyla Facebook 2 yatırım şirketiyle anlaşmış ve fbFund isimli bir fon toparlamış, facebook uygulama geliştiriciler için 10 milyon dolar kadar.Bu parayı başvuran ve uygulaması beğenilen geliştiricilere dağıtıyor.Mesajın nedeni ise fbFund yarışması.

Uygulamasına güvenen geliştiriciler yarışmaya katılacak, birinci turda ilk 25e giren uygulamalara 25er bin dolar verilecek.Yarışmanın ikinci turunda belirlenecek olan 3 uygulamaya ise 250 bin dolarlık geri dönüşsüz sermaye verilecek. Büyük ihtimalle uygulamayı geliştireceğinize kesin emin oldukları taktirde bu parayı vereceklerdir. Parayı alıp kaçmak pek ihtimal dahilinde değil.

Yarışmaya şuradaki formdan başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için fbFundun sayfasına göz atabilirsiniz. Yarışmayla ilgili videolar yapılmış onlarıda vimeo üzerinden izleyebilirsiniz. Mesajın orjinalini aşağıda yayınlıyoum. Güzel fikrim var hadi ortak olalım diyenler benimle iletişime geçebilirler.

Hey Developers!

Round 1 for the fbFund Developer Competition has begun! We are looking to fund talented developers and entrepreneurs with up to $250,000 non-recourse grants to build great applications on Facebook Platform.

For more information, please go to http://developers.facebook.com/fbFund.php

Join us for updates at the fbFund page:

http://www.facebook.com/pages/fbFund/40962810690

Please also watch our fun video that kicks off the competition

Submissions are due 8/29.

Similar Posts