Fenomen Blogger’ın Fusion Tıraşı

Sonunda Gillette Fusion setim elime ulaştı. Tıraş bıçağı, tıraş köpüğü ve tıraş sonrası balsamıyla bütün bir tıraş takımım oldu. Daha önce Mach 3 kullanan bünye 5 bıçağa geçince bi havaya girdi.Birde kesersem 5 çizgili façayla napacam diye düşünür oldu. Bıçağı biraz inceledim o kadar yatay yapılmışki bir yara falan olmadan kesemeyiz heralde suratı. Arkasındaki tek bıçak fikri zaten benim aklıma gelmişti Mach 3 kullanırken (şerrefsizim gelmişti).

Cafcaflı kutumuzu açtık ve traşımızı olduk. Şekilli bir sakal kullandığım için bu tek bıçak işi tam bana göre oldu. Makas kullanma derdine son verdi, yalnız baya bir yatay tutmanız lazım tek bıçağı kullanmak için. Tıraşı olurken aklıma önceki olduğum ve toplamda hayatımdan saatler götüren traşlar geldi. Hayatta kaç saat elimde traş bıçağıyla geçmiştir acaba? Bu model sakalı uzun süredir kullanıyorum. Birçok sefer traş olurken ufak bir kaçırmada tüm sakal berbat olduğu için hepsini kesmek durumunda kalmıştım. Berberlerle de papaz olmuştum güzel yapamadıkları zamanlarda. Tıraş olmak hayatımızda ne kadr çok zaman işgal ediyor onu düşündüm. Ben bu serbest halimle bile haftada 2-3 kere tıraş oluyorum. Hergün tıraş olacak olsam , heralde Fusionı elimin bir uzantısı olarak kullanabilirdim.

Fusion seti hoşuma gitti. Dedim biraz oynayayım bu setle 1-2 resmini çektim.Ardından tıraş üzerine düşünmeye başladım. Peki bu 1 bıçak , 2 bıçak ,3 bıçak, 5 bıçakta kardeşim bu nereye doğru gidiyor. Bundan daha fazla bıçak olamaz. Öyleyse bundan sonra ki tıraş bıçakları nasıl olacak.

Aklıma gelen ilk fikir tıraş bıçağının tek başına herşeyin altından kalkmasıydı. Yani traş köpüğü ve tıraş sonrası balsam ve tıraş bıçağının hepsi tek ürün olsun. Tıraş bıçağının hemen altındaki parçadan traş köpüğünü sıksın ,bıçakla anında kessin bıçağın üzeriylede balsamı yaysın. Sanırım bugün biraz mucitliğim tuttu. Bu fikir için bir prototip resmi çekeyim dedim. Burada da yayınlayayımda bir şirket bu 3 işi yapan bir tıraş bıçağı çıkartırsa telif melif hakkı için belki üç beş kuruş kopartırım.

Resimde görüldüğü gibi traş köpüğü aşağıdan sıkılırken traş bıçağı traşını yapacak, hemen ardından da balsam sıkılacak. Bunların üçü aynı anda yapılsın Gillette sesimi duysun ve dakikalarımızı ayna karşısında harcamayalım. Tıraş makinesi olayından nefret eden bünyeler olarak otomatik tıraş bıçağı istiyoruz.

Pürüzsüz tıraş içinde masayı kullandım üç parçayıda yüzümde tutmam ve resim çekmem mümkün olmadığı için yoksa normalde masayı traş etmek gibi manyaklıklarım yoktur :)

Gillette’e ve blogculara yönelik böyle bir kampanya düzenlediği için Proximity İstanbula teşekkür ederim. Tam da Mach3’ümün bıçağı bittiği anda imdada yetiştiler.

Similar Posts