iPhone 3G Yarın Satışa Sunuluyor!

Uzun süredir bekliyordur ve merak ediyorduk bu iPhonelar Türkiye’ye ne zaman gelecek diye. Büyük gün geldi yarın iPhonelar Vodafone tarafından satılmaya başlanacak. Birçok yerde Turkcellinde 26 Eylül’de satacağı söylendi fakat bugün 25 Eylül tarihi gelmiş olmasına rağmen halen Turkcell’in internet sayfasında çok yakında yazıyor. Halen bir tarih verilmiş değil. Bu durumda Turkcell satış yapacak demek biraz fantezi oluyor, hiç duyurusuz Turkcell bu satışı yaparsa internet sitesinde yazan herşey güvenilmez durumuna düşer.

Güncelleme: Haber sitelerinde Turkcellind iPhoneları aynı anda satışa çıkartacağı yazıyor hemde kesin bi dille.Öyleyse Turkcell gibi bi şirket web sayfasından bunu neden duyurmaz çok merak ediyorum.

Bir diğer konu ise ücretlendirme, ne Vodafone ne de Turkcell iPhoneların nasıl bir ücreti olacağını açıklamıyor. Bugün vodafone hattıma gelen mesajı aynen aktarıyorum “Bu SMS ile satış yapan Vodafone Shopa gel,faturalı vodafone iPhone paketlerinden birisi ile iPhone 3G’yi satın alan ilk 5000 kişiden biri ol.Hediyeni kazan!”. Yani kontörlü Vodafone hat sahipleri iPhone kullanamayacaklar. Peki hangi paketi kullanacaklar alacağımız faturalı hatlara ayda kaç para vereceğiz, iPhonelara ayrıca kaç para vereceğiz? bu konuların hepsi muallakta.

Bu kadar bilgiyi sakladıklarına göre bence hiçte güzel şartla ortaya koymayacaklar. Ön talep formunu doldurmuştum fakat gözü kapalı iPhonea bi dünya para bayılıp Vodafonea bağlılık sözleşmesi imzalayacak değilim.Ayrıca internette bir çok sitede iPhoneların çokta kullanışlı olmadıkları yazıyor.Ferruh Mavituna’nın iPhone almamak için 22 neden başlıklı yazısını okuyunca bende biraz hevesimi kaybettim.

Sadece bir gün kaldı ve resmi internet sitelerinde herhangi bir bilgi yok yarın Vodafone ve Turkcell bayilerine gidip bi soracağım bakalım nasıl bir ücretlendirme olacak. Zaten öbürsü günde öğreneceğiz neyin ne olduğnu bekleyip görelim şimdilik söyleyecklerim bu kadar arkası yarın . Unutmadam internet sitesinde “26 Eylülde seçkin Vodafone Shoplarda” yazıyor demek ki yer bayiye dağıtmayacaklar. Hangi shoplar seçkin bi kere , bu shoplar neden seçkin ne yapmışlarda seçkin olmuşlar. Stoklarımız bitti 3 ay sonra gelin gibi birşey olmaz inşallah.

Similar Posts